Антонио Бандерас позитивен на коронавирус: Се чувствувам малку поизморено од вообичаено

Сакам да ве известам сите дека денес, 10-ти август, сум принуден да го прославам својот 60-ти роденден во карантин бидејќи се тестирав за Ковид-19 и резултатот е позитивен, напиша Бандерас.

Шпанскиот актер Антонио Бандерас е позитивен на коронавирусот. Оваа информација тој пред околу 4 часа ја сподели на својот Инстаграм профил.

– Сакам да ве известам сите дека денес, 10-ти август, сум принуден да го прославам мојот 60-ти роденден во карантин бидејќи се тестирав на Ковид-19 и резултатот е позитивен. Сакам да додадам дека се чувствувам релативно добро, само малку поизморено од вообичаено и уверен сум дека што поскоро ќе закрепнам следејќи ги медицинските инструкции за кои се надевам дека ќе ми овозможат да победам, напиша тој.

Прочитајте и...  Високата смртност од ковид-19 со сè уште непозната дијагноза
Фото: Инстаграм

Ќе ја искористам изолацијата за да читам, пишувам, да се одморам и да продолжам да создавам планови, напиша Бандерас на Инстаграм покрај слатката фотографија од неговото детство.

Прочитај повеќе

Да се фатат последните летни денови: Викторија Лоба во секси-бикини ужива на плажа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Која е Зендаја? Актерката која влезе во историјата како најмлада добитничка на Еми награда!

Слободен Печат

Лице на Балканот: Три Македонки се враќаат со три титули од Србија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Родителски трик на Кејт Мидлтон што ќе ве воодушеви: Зошто постојано го допира принцот Џорџ по главата?

Слободен Печат

Паника во светскиот џет-сет: Ќе се откријат имињата на сите што летале со авионот на Епстин (ФОТО)

Слободен печат

Нов бизарен тренд на „Тик-Ток: Со турпија за нокти си ги рамнат забите, стоматолозите реагираат! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Несудените водителки на „Еми“: Двете се позитивни на коронавирус

Слободен Печат

Мода во време на корона: Виртуелниот свет на „Еми“ наградите (ФОТО)

Слободен печат

Џесика Симпсон изгледа подобро отколку на почетокот на кариерата: До неодамна се бореше со вишокот килограми

Слободен Печат

По Даниел Крејг, Том Харди ќе го облече оделото на популарниот агент 007

Слободен печат

Цеце и Љупка, ем убавици ем успешни јавачки на коњ: Во денешниот свет мора да си најдобар во тоа што го правиш

Јасмина Кантарџиева Димков

Мозочниот удар е нов симптом на ковид-19 кај младите пациенти?

Слободен печат