Tag : позитивен

Вести Регион

Со лесни симптоми и во самоизолација: Лидерот на косовската опозиција Албин Курти е позитивен на ковид-19

Слободен печат
Лидерот на најголемата косовска опозициска партија, Движење самоопределување (ВВ) и поранешен премиер на Косово, Албин Курти е позитивен на ковид-19. Во објава на неговиот Фејсбук...
Вести Свет

Утрово бил на Влада, попладнево позитивен: Германскиот министер за здравство Јенс Шпан со ковид-19

Слободен печат
Германскиот министер за здравство Јенс Шпан (40) е позитивен на новиот коронавирус, потврди денеска Министерството. Како што се наведува, Шпан е во карантин откако дознал...
Спорт Фудбал

Гатузо: Елмас и натаму позитивен на ковид-19!

Слободен печат
Тренерот на Наполи е принуден да направи промени пред првиот натпревар во новата сезона од второто по квалитет клупско натпреварување на Стариот континент, Лига Европа....
Ракомет Спорт

Веспрем во карантин: Соиграч на Манасков позитивен на ковид-19!

Слободен печат
Како што известуваат од унгарскиот клуб, во текот на тестовите направени во понеделникот, голманот Родриго Коралес имаше позитивен резултат на ПСР тестот. Соиграчот на македонскиот...
Ракомет Спорт

Македонскиот репрезентативец Серафимов позитивен на ковид-19!

Слободен печат
Денеска преку социјалните мрежи ракометарот на тимот од Автокоманда и воедно играч на најдобрата македонска репрезентација се огласи десниот бек Мартин Серафимов кој информираше дека...
Ракомет Спорт

Голманот Петар Ангелов – Диви е позитивен на ковид-19

Слободен печат
Како што информираат од ракометниот клуб Тинекс Пролет, нивниот играч Петар Ангелов е позитивен на ковид-19. Поранешниот македонски репрезентативец не беше во тренажен процес во...
Останатo Спорт

Лут и фрустриран: Вердаско дисквалификуван од „Ролан Гарос“!

Слободен печат
Еден од најпознатите шпански тенисери нема да учествува на грен слем турнирот во Франција поради позитивен тест на ковид-19. Се зголемуваат проблемите во Париз, после...
Спорт Фудбал

Ибрахимовиќ: Ковид имаше храброст да ме предизвика, тоа е лоша идеја!

Слободен печат
Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ потврди дека е позитивен на коронавирус, но и дека не чувствува никакви симптоми. Шведскиот напаѓач беше тестиран пред натпреварот од...
Спорт Фудбал

Косово без најдобриот напаѓач против Македонија!?

Слободен печат
На 8 октомври нашата најдобра фудбалска репрезентација во Скопје ќе го одигра полуфиналниот плеј-оф натпревар против косовската селекција за пласман на наредното Европско првенство 2021...
Останатo Спорт

Џумхур разочаран: Не можам да играм на „Ролан Гарос“ поради тренерот!

Слободен печат
Тенисерот од Босна и Херцеговина, не може да учествува на грен слем турнирот, бидејќи неговиот тренер Петар Поповиќ е позитивен на коронавирус. Дамир Џумхур нема...