1 C
Скопје

Алиса Милано седум месеци по коронавирусот: „Откако ми опадна косата, сега имам сериозен проблем со помнењето“ (ВИДЕО)

Американската актерка Алиса Милано зборуваше за коронавирусот, наведувајќи дека дури седум месеци откако го прележа вирусот, таа се уште чувствува последици.

Таа пред неколку месеци сподели видео на Твитер на кое демонстираше опаѓање на нејзината коса, а сега откри дека освен тој симптом има проблеми и со помнењето.

„Првите симптоми кои ги имав беа проблеми со стомакот и главоболка како никогаш до тогаш во животот, а исто така и голем замор. Тоа траеше околу три дена и помислив дека веројатно треба да одам на тестирање и првиот тест беше негативен“, изјави Милано и додаде:

„Потоа повторно се тестирав и резултатот беше позитивен. Ми беше ужасно. И сега ми е тешко, особено кога сте актер и косата е дел од вашиот идентитет. Освен тоа, сега имам и проблем со помнењето, а тоа ми е голема препрека во работата која ја работам, бидејќи морам да ги запамтам речениците. Ужасно е!“.

Прочитајте и...  Ен Хатавеј: Злобните коментари од луѓето ми помогнаа во животот

Поврзани вести

Го анализирате секој детал? Избалансирајте ги вашите мисли

Слободен Печат

Тајчи: Бев силувана и сметав дека тоа е по моја вина!

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ со нова девојка: Мустафа Сандал објави фотографија со 20 години помладата Мелис

Слободен печат

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

Остави Коментар