Алиоски доби одмор, Адеми не тренираше поради повреда

Најдобрите македонски фудбалери како што веќе објавивме се веќе во Варшава каде што и го одржаа првиот тренинг пред неделната пресметка против Полска во осмиот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година.

Денеска не тренираше Езгјан Алиоски, доби одмор од Игор Ангеловски, односно како што се најавува в сабота ќе тренира играчот на Лидс јунајтед.

После мечот против Словенија на прес конференција селекторот изјави дека Аријан Адеми се пожали на повреда, па затоа беше и заменет. Поради таа причина и фудбалерот на Динамо Загреб не беше дел од денешниот тренинг и неговиот настап в недела е неизвесен.

Во текот на утрешниот ден би требало да се дознае повеќе дали Адеми ќе биде во можност да настапи против Полјаците или ќе се бара друго решение за пополнување на средниот ред.

Прочитајте и...  Олуџоби останува во МЗТ Скопје и наредната сезона

Не беше во составот против Словенија поради жолти картони, но затоа за дуелот против Полјаците ќе се врати одбранбениот играч Егзон Бејтулаи.

Прочитај повеќе

Димитров се излечи од коронавирусот

Слободен печат

Сити ја слави победата над УЕФА, нов договор за Гвардиола

Слободен печат

Реал на една победа до шампионската титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Премиер лига: Во 96 минута избега триумфот на Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека се бори за сите играчи

Слободен печат

Сетиен останува тренер на Барса, а наскоро нов договор за Меси!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НБА: Расел Вестбрук позитивен на коронавирус!

Слободен печат

ЕХФ ги потсети ракометните фанови на победничкиот гол на Лазаров! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус е блиску до потписот на „новиот Варан“

Слободен печат

Како до полни трибини: Пред секој меч за навивачите 22.000 бесплатни тестови!

Слободен печат

Иванишевиќ се опорави: Победа во пет сета!

Слободен печат

Полскиот репрезентативец Валчак до 2022 година во Вардар

Слободен печат