Активности во МЗТ Скопје: Засилен тренерскиот тим со Радуловиќ, потпишани договори со Маслинко и Бакоч

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Андреј Маслинко и следната сезона ќе го носи дресот на МЗТ Скопје Аеродром, откако потпиша едногодишен договор со „металците“. За 23-годишниот крилен центар ова ќе биде четврта сезона во Аеродром, каде што првпат дојде во август 2017 година.

Маслинко беше дел од тимот што стана шампион во 2019 година, како и што дојде до пехарот во Купот на Македонија една година претходно.
Од денес и официјално нов член на МЗТ Скопје Аеродром е 24-годишниот Филип Бакоч кој потпиша едногодишен договор со „сино-белите”.

Засилување има и за стручниот штаб на МЗТ каде се приклучува досегашниот тренер на Вардар, Дарко Радуловиќ, кој во иднина ќе ја има функцијата помошник на првиот стратег Ѓорѓи Кочов.

Прочитајте и...  Сè е подготвено за ждрепката во ЛШ, во група може да се најдат Баерн, Барса, Интер..!

Претходно, договорот со МЗТ Скопје го обновија капитенот Дамјан Стојановски и тренерот Кочов, а под обврска од минатата сезона се и Андреј Магдевски и Бојан Крстевски.

Поврзани вести

Милан со луда пенал серија обезбеди пласман во ЛЕ, Тотенхем ја искина мрежата на Макаби

Слободен печат

Лазаров и Нант немоќни против Барселона

Слободен печат

Меси и Фати за нов триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Арсенал му се одмазди на Ливерпул, преку пеналите го елиминира од Лига Купот

Слободен печат

Дербито на стартот од Евролигата и припадна на Барселона

Слободен печат

Ријека со најлудиот гол обезбеди учество во ЛЕ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Поврзани вести

Шокантна изјава: Роналдо сака млади момчиња, добив 100.000 долари за да го запознаам со Ирина Шајк

Слободен печат

Адеми пред мечот со Флора одбил неверојатна понуда

Слободен печат

Адеми со два гола го однесе Динамо Загреб во Лигата на Европа (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќе уживаме во дуелот на двајцата најдобри фудбалери на светот

Слободен печат

НБА ќе стартува во јануари, играчите мора да одморат

Слободен печат

УЕФА дозволи враќање на навивачи на стадионите

Слободен печат