8 C
Скопје

Tag : Филип Бакоч

Кошарка Спорт

Тодоров со две нови имиња денеска против Русија

Слободен печат
Исто така со почеток од 15.30 часот по македонско време, денеска најдобрата македонска репрезентација во Арената „Молот“ ќе го има новиот квалификациски натпревар за пласман...
Кошарка Спорт

Активности во МЗТ Скопје: Засилен тренерскиот тим со Радуловиќ, потпишани договори со Маслинко и Бакоч

Слободен печат
Македонскиот кошаркарски репрезентативец Андреј Маслинко и следната сезона ќе го носи дресот на МЗТ Скопје Аеродром, откако потпиша едногодишен договор со „металците“. За 23-годишниот крилен...