• Дарко Радуловиќ

Радуловиќ и следната сезона ќе го тренира МЗТ Скопје, двајца кошаркари потпишаа нови договори

Екипата на МЗТ Скопје започна да го комплетира тимот со кој во идната сезона ќе ја брани двојната круна во домашните натпреварувања како и во АБА2 лигата, а првите чекори ги направи со задржување на  актуелниот кадар. „Металците“ и во наредната сезона ќе бидат предводени од Дарко Радуловиќ, кој успешно седна на клупата кон средината …

Радуловиќ и следната сезона ќе го тренира МЗТ Скопје, двајца кошаркари потпишаа нови договори Read More »