Tag : андреј маслинко

Кошарка Спорт

Активности во МЗТ Скопје: Засилен тренерскиот тим со Радуловиќ, потпишани договори со Маслинко и Бакоч

Слободен печат
Македонскиот кошаркарски репрезентативец Андреј Маслинко и следната сезона ќе го носи дресот на МЗТ Скопје Аеродром, откако потпиша едногодишен договор со „металците“. За 23-годишниот крилен...
Кошарка Спорт

Сениорите рутински до бодовите против „штркчињата“

Слободен печат
Историската пресметка помеѓу два тима на ист клуб заврши со очекувана победа на МЗТ Скопје Аеродром, кој иако без најдобрите немаше проблем против МЗТ Скопје...
Кошарка Спорт

Маслинко останува во МЗТ Скопје Аеродром

Слободен печат
Маслинко денеска потпиша нов едногодишен договор со МЗТ, а неговото задржување е нова потврда на заложбите за давање шанса на талентираните домашни играчи, кои во...