Ако дувате во вашиот десен палец само 30 секунди, ќе се случи нешто неверојатно

Иако е предмет на истражување од кога луѓето постојат, човековото тело и натаму крие многу тајни.

Веројатно мислите дека со помош на модерната медицина можеме се да дознаеме, но тоа не е секогаш така. Понекогаш и најчудните трикови можат да помогнат во лечењето.

Што ќе се случи доколку дувате во десниот палец?

Некои луѓе едноставно чувствуваат нервоза поинтензивно од другите, но постојат трикови кои можат да им помогнат да се смират и да продолжат понатаму.

Дувањето во палецот е еден од одличните начини да се опуштите.

Овој едноставен трик ќе ве натера да се фокусирате на дишењето и на тој начин да го забавите пулсот.

 

Прочитајте и...  Џенифер Лопез го прослави објавувањето на својата нова песна со виртуелна забава

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО| Белата куќа во празнично руво: Меланија Трамп е подготвена за последниот Божиќ, како прва дама!

Слободен Печат

Били Ајлиш откри како карантинот влијаел на нејзината креативност и создавање нова музика

Слободен Печат

Џенифер Лопез го прослави објавувањето на својата нова песна со виртуелна забава

Слободен Печат

Посна супа од грашок која ќе стане вашето ново омилено јадење

Слободен Печат

Д-р Дре и неговата сопруга Никол Јанг се разделуваат: Развод од „пеколот“ и алиментација од два милиони месечно

Слободен Печат

Анета Николова, доктор по ветеринарна медицина: Како да го навикнете кучето да седи само дома?

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian