60 фотографии кои МОРАТЕ да ги погледнете ПРЕД ДА УМРЕТЕ! (ВИДЕО) - Слободен печат

60 фотографии кои МОРАТЕ да ги погледнете ПРЕД ДА УМРЕТЕ! (ВИДЕО)

Видеото содржи историски фотографии кои секој мора да ги погледне.

Во видеото ќе се сретнете со Чарли Чаплин без шминка и мустаќи, со последната фотографија од Стив Џобс, со фотографија од првиот Мекдоналдс отворен во Русија.

Ќе ја видите фотографијата од Барак Обама во младите денови, од највисокиот човек во светот, од човекот кој имал најдолга брада.

Тука е и фотографијата каде прегрнати стојат Чак Норис и Брус Ли, Хирошима пред и после бомбите, Џими Хендрикс со неговата прва електрична гитара, Боб Марли без суканици.

Не се заборавени ниту војниците кои ги прегрнуваат своите жени пред да тргнат во војна, последните затвореници од Алкатраз, последната фотографија направена пред да потоне Титаник, гребаниците од нокти по ѕидовите во гасните комори во Аушвиц и уште многу други кои ќе ве наежат.

Задолжително погледнете!

Прочитај повеќе

Најбрзиот човек на светот ќе стане татко: „Кралот или кралицата доаѓа“ (ФОТО)

Слободен печат

Славната манекенка Карли Клос трпела тортура од семејството на милијардерот поради верата!

Слободен печат

Тајната за прекрасната коса на Џенифер Анистон е во шампон за коњи! (ФОТО)

Слободен печат

Му го скршила срцето, а не стигнал да ја испрати на вечното почивалиште: Тома ѝ испратил букет бели рози и ја напишал најтажната песна! (ВИДЕО)

Слободен печат

Во брак се 64 години и имаат преку 100 внуци, а ги памтат родендените на сите! (ФОТО)

Слободен печат

Ана Николиќ отпатува во Мароко да сними спот, но не ги заборави обожавателите! Им испрати жешка фотка! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

15 − ten =

Прочитај повеќе

Прва фотографија по породувањето: Српската пејачка Сека Алексиќ не ја симнува насмевката од лицето, а погледнете што напиша за малиот Јован! (ФОТО)

Слободен печат

Здрав колач со чиа семе и чоколадо

Слободен печат

Не сте виделе ваква баба: Има 63 години, а изгледа како да има 23! (ФОТО)

Слободен печат

Девет работи кои ќе ви се случат доколку се впуштите во врска со најдобриот пријател!

Слободен печат

Кој би рекол: Познатиот актер ги допирал, ги гризел…. (ФОТО)

Слободен печат

Симптоми кои откриваат каква несоница ве мачи

Слободен печат