18 C
Скопје

5 начини како оваа сезона ќе го носиме летниот класик: Тексас шорцевите се основа на секоја добра комбинација! (ФОТО)

Иако во светот владее пандемија, некои работи во животот никогаш не се менуваат. По зимата доаѓа пролет, по пролета – лето, а во лето фармерките ги заменуваме со тексас шорцеви.

Понекогаш дури и сами знаеме да си направиме шорцеви, така што ќе ги пресечеме фармерките кои се носени во текот на годината.

Летниот класик и вечниот знак за лежерниот стил лесно ќе се вклопи со секое парче облека. Идеално друштво на кратките тексас шорцеви е лежерната блуза или маица.

Уште еден, главен хит ова лето се и бермудите од тексас, односно малку подолги шорцеви со должина до над колена. Чевлите може да го променат расположението на целиот стајлинг. Наместо познатите патики или масивните сандали, обидете се ова лето да ги вклучите и балетанките, а можете да пробате и со најобичните апостолки, а дури и каубојките и високите чизми се моден хит.

Како инфлуенсерките ги носат тексас шорцевите, погледнете во продолжение…

инстаграм
инстаграм
инстаграм
инстаграм
инстаграм

Поврзани вести

Тој го откри Бред Пит: Почина Божидар Николиќ, режисерот на култниот филм „Балкански шпион“

Слободен печат

Затворска казна бидејќи намерно кашлал кон поранешната сопруга и ја заразил со коронавирус

Слободен печат

Рок класа 2021: Тина Тарнер, Џеј Зи, „Крафтверк“, „Фу Фајтерс“ се неколкумина од новите членови на „Куќата на славните“

Слободен печат

Астролозите тврдат: Ако сакате љубов за цел живот со овие три жени ќе ви биде најтешко, речиси невозможно…

Слободен печат

„На никој децата не му пружаат толку среќа како на нас животот без деца“: Познатиот актер нема намера да стане татко, а еве и зошто…

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар