Tag : основа

Жена Магазин Магазин слајдер

5 начини како оваа сезона ќе го носиме летниот класик: Тексас шорцевите се основа на секоја добра комбинација! (ФОТО)

Слободен печат
Иако во светот владее пандемија, некои работи во животот никогаш не се менуваат. По зимата доаѓа пролет, по пролета – лето, а во лето фармерките...
Вести Економија

Наспроти падот на патувањата Кина основа нова авиокомпанија

Слободен печат
Вториот најголем авиопревозник во Кина, Чајна Истерн планира да основа нова авиокомпанија и покрај големиот глобален пад на патници поради пандемијата на Ковид-19, пренесува британскиот...
Вести Економија

НБ: Економската активност со натамошен раст, подобрувања во индустријата, трговијата и градежништвото

Слободен печат
Економијата и во периодот јули-август покажува натамошен раст, со поповолни поместувања во индустријата, трговијата и градежништвото, во однос на претходното тримесечје, заклучи Комитетот за оперативна...
MacedonianAlbanian