13 медали за каратистите на „Трофеј Македонија“

Македонските карате репрезентативци освоија вкупно 13 медали, на меѓународниот карате турнир „Трофеј Македонија“ кој се одржа во Скопје.
Златен медал освоија Ангела Мојсовска во категоријата до 68 килограми и Пуликсенија Јованоска во кати.

Со сребрен медал се закитија Глигор Петков (-84кг), Ненад Келебиќ (-67кг), Абдурахим Идризи (-60кг) и Сара Радичевска (-50кг).

Најдобриот македонски каратист во последните две години, Емил Павлов освои бронза во категоријата до 60 килограми, а покрај него со бронзен медал се закитија уште и Јована Георгирва (-55кг), Моника Стефановска (-68кг), Роберто Ацковски (-67кг), Петар Заборски (-75кг), Петар Спасеновски (-84кг) и Жарко Арсовски (+84кг).

Прочитајте и...  Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат

У19: Македонските фудбалски надежи поразени од Тиквеш

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мексикански клуб има ново засилување – Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

Аларм во Атлетик Билбао: Шест лица позитивни на Ковид-19!

Слободен печат

Матуиди не е повеќе играч на Јувентус

Слободен печат

Уште еден Македонец во албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше…! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Слободен печат