Жителите на Кондово утре без вода

Корисниците од населеното место Кондово утре од 9 часот до 19 часот ќе останат без вода за пиење.

Како што информира Региналниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причина за прекинот во водоснабдувањето е реконструкција на потисниот дел во Хидрофор Кондово.

Прочитајте и...  БАЛКАНОТ НЕМА ДА ГО ЗАБОРАВИ: Почина легендарниот пејач на народна музика Ѓорѓи Желчески

Прочитај повеќе

Филипче апелира да не се патува во Италија доколку нема потреба

Слободен печат

Ременски за „Слободен печат“: Со Боки 13 се запознав кога ненамерно ја спасив мајка му од отказ (ВИДЕО)

Покрената тужба против „Гугл“ за шпионажа

Слободен печат

За 5 години се затвориле 143 текстилни компании

Увид во Избирачкиот список почнува в среда

Слободен печат

Чулев: МВР истражува дали раководни структури во полицијата имале блиски релации со криминални групи

Слободен печат

Остави Коментар

два × оне =

Прочитај повеќе

За две години преку грантови отворени 2,5 илјади микробизниси, над 90 отсто од нив се се уште активни

МИА

Поголема сила од НАТО нема и ние сме дел од неа!

ЕБОР ќе поддржи финансирање на станбени кредити и еколошки инвестиции во згради во Северна Македонија

Слободен печат

Рама за Балканскиот Шенген: Без крвoпролевање да разговараме за иднината

Слободен печат

Веќе излекувани пациенти повторно заболуваат од коронавирус: 195 лица се одново заразени

Слободен печат

За 3 март одложено рочиштето за „Насилство во Општина Центар”