Tag : жителите

Вести Скопје

Дел од жителите на Карпош, Чаир и Бутел денеска и утре без струја

МИА Агенција
ЕВН информира дека паради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, денеска и утре без електрична енергија ќе останат  дел од корисниците во општините Карпош и Бутел....
Вести Скопје

Без струја утре жителите на општините Сопиште, Бутел и Центар

МИА Агенција
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Сопиште, Бутел и Центар, соопштуваат од РЦУК...
Вести Скопје

Жителите на Кондово утре без вода

Слободен печат
Корисниците од населеното место Кондово утре од 9 часот до 19 часот ќе останат без вода за пиење. Како што информира Региналниот центар за управување...
Ваш агол

Зона на самракот во Карпош 1

Слободен печат
Наш читател од населбата Карпош 1 ни испрати фотографии на кои се гледа дека улиците се во мрак. Според читателот станува збор за улиците Гиго...
Вести Македонија

Жителите на Хиподром 2 преплашени – Секојдневно наоѓаат змии во своите дворови (ФОТО)

Слободен печат
Неколку граѓани деновиве реагиираа до Општина Гази Баба под која се наоѓа населбата Хиподром 2, дека во нивните дворови и по самите улици многу често...