Зона на самракот во Карпош 1 – Слободен печат
Ваш агол

Зона на самракот во Карпош 1

Жителите на Карпош 1 револтирани бидејќи немаат улично осветлување.

Наш читател од населбата Карпош 1 ни испрати фотографии на кои се гледа дека улиците се во мрак.

Според читателот станува збор за улиците Гиго Михајловски и Руѓер Бошковиќ.

„Улично осветлување немаме веќе две вечери по ред. Шетаме по улиците и светиме со телефони, ќе се испотепаме некаде“, коментира нашиот читател.

 

Ова се фотографиите кои ни ги испрати читателот:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close