Зона на самракот во Карпош 1 - Слободен печат

Зона на самракот во Карпош 1

Наш читател од населбата Карпош 1 ни испрати фотографии на кои се гледа дека улиците се во мрак.

Според читателот станува збор за улиците Гиго Михајловски и Руѓер Бошковиќ.

„Улично осветлување немаме веќе две вечери по ред. Шетаме по улиците и светиме со телефони, ќе се испотепаме некаде“, коментира нашиот читател.

 

Ова се фотографиите кои ни ги испрати читателот:

Прочитајте и...  Меѓугенерациска дружба во новиот пензионерски дом во Нерези

Прочитај повеќе

ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Мизерни услови за живот во болницата во Бардовци (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Во возовите како во фрижидер!

Слободен печат

Хорор во Институтот за белодробни заболувања и туберкулоза (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Во младите е иднината, а овие дечиња од Ѓорче Петров се доказ!

Слободен печат

ПИСМО: Ако нема акции, кредитната ќе се искористи за прочистувач на воздух кој чини цел бубрег за нашиот кумановски стандард

Слободен печат

Скршени седишта во автобус на ЈСП (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

три × пет =

Прочитај повеќе

Деца, сакате да се лулате? Ние ви нудиме и бањање (ФОТО)

Слободен печат

Булевар „АСНОМ“ покриен со ѓубре (ФОТО)

Слободен печат

ОХРИДСКА УСЛУГА: Што ќе ти е фискална? Не секирај се, памтам јас!

Слободен печат

Ова е таа македонска (не)култура (ВИДЕО)

Слободен печат

Големи колони за влез во Србија (ФОТО)

Слободен печат

Уште не е Нова Година, а ова дрво во Карпош веќе е „накитено“

Слободен печат