Tag : улично

Вести Скопје

Обид за кражба на столб за улично осветлување во Чаир (ФОТО)

Слободен печат
Спречена кражба на еден од столбовите за улично осветлување на улицата Цветан Димов во Чаир. Инцидентот се случил вчера, а за него преку социјалната мрежа...
Ваш агол

Зона на самракот во Карпош 1

Слободен печат
Наш читател од населбата Карпош 1 ни испрати фотографии на кои се гледа дека улиците се во мрак. Според читателот станува збор за улиците Гиго...