-4 C
Скопје

Обид за кражба на столб за улично осветлување во Чаир (ФОТО)

Спречена кражба на еден од столбовите за улично осветлување на улицата Цветан Димов во Чаир.

Инцидентот се случил вчера, а за него преку социјалната мрежа Фејсбук информираше скопскиот градоначаник, Петре Шилегов.

„Благодарение на совесните граѓани кои го пријавија случајот, сторителите беа фатени на дело, заработија казни од градската инспекција и полицијата, а до крајот на денот столбот беше повторно подигнат на истото место“ напиша Шилегов.

Прочитајте и...  Триесет милиони денари помош од државата за печатените медиуми

Поврзани вести

Убил рецепционер заради Гучи ранец, го чека доживотен затвор

И.И.

ВИДЕО+ФОТО: Напаѓачот кој усмрти пет лица во Германија бил пијан и се лекувал од ментална болест

Слободен печат

Д-р Стевановиќ: Превентивното земање на антибиотици дефинитивно не е оправдано

Слободен печат

ВИДЕО | Бајден се обрати на милиони Американци: Помошта пристигнува

Слободен печат

Вашингтон пост: Трамп стана параноичен, колабира системот зад вратите на Белата куќа

И.И.

Д-р Стефановиќ: Гледаме пациенти кои се добро следени и лекувани по осум недели и на крај сме ја изгубиле битката за секунда

Слободен печат

Остави Коментар