13 C
Скопје

Tag : осветлување

Вести Скопје

Ќе се набавуваат „паметни“ столбови за „паметно“ Скопје

Елена Вељановска
Систем за паметно осветлување, систем за паметно паркирање, систем за мониторинг на квалитетот на воздухот, систем за јавно мислење и задоволство на граѓаните, систем за...
Жена Магазин Магазин слајдер

Рецепт за осветлување на косата: Освен поубава боја, ќе добиете и свилена и сјајна коса

Слободен печат
Косата може да се бои со природни препарати кои освен што ќе ја осветлат вашата коса имаат и важна улога во негата на косата. Дали...
Вести Скопје

Обид за кражба на столб за улично осветлување во Чаир (ФОТО)

Слободен печат
Спречена кражба на еден од столбовите за улично осветлување на улицата Цветан Димов во Чаир. Инцидентот се случил вчера, а за него преку социјалната мрежа...
Вести Македонија

Петровска: Поставено е осветлување кај безбедносните пунктнови кај Дебар (ГАЛЕРИЈА)

Безбедносните пунктови пред влезот во Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба се осветлени. Заменик-министерката за внатрешни работи во техничката влада, Славјанка Петровска...
Ваш агол

Зона на самракот во Карпош 1

Слободен печат
Наш читател од населбата Карпош 1 ни испрати фотографии на кои се гледа дека улиците се во мрак. Според читателот станува збор за улиците Гиго...
Вести Македонија

Чешка компанија вложува 4,7 милиони евра за модернизација на јавното осветлување во Куманово

Слободен печат
Чешката компанија „ИЦС системи” ќе биде задолжена за модернизација на јавното осветлување на Куманово. Одлуката за избор на најповолна понуда за воспоставување на јавно-приватно партнерство...
Вести Скопје

Трговскиот центар во Лисиче со ново осветлување

Слободен печат
Трговскиот центар во населбата Лисиче доби целосно ново осветлување. Старите и дотраени светилки се заменети со нови 108 лед-рефлектори и светилки, кои се и енергетски...
Вести Скопје

Поставено улично осветлување во Карпош

Слободен печат
Завршува поставувањето на уличното осветлување на улицата Варшавска. Поставени се 15 столба и 16 LED светилки со цел да се обезбеди поголема прегледност помеѓу двете...