Чаир Archives - Слободен печат

Tag : Чаир

Вести Скопје

Почнува изградба на нов кружен тек во Општина Чаир

МИА Агенција
Во Општина Чаир денеска почнуваат градежните работи за нов кружен тек, што ќе се протега, меѓу улиците „Втора македонска бригада“ и „Ќемал Сејфула“. Градоначалникот на...
Хроника

Повреден возач и совозач во скопски Чаир

Возач и совозач се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 18.30 часот на крстосница од улиците „Благоја Паровиќ“ и „Ѓорѓи Поп Христов“...
Хроника

Девојчињата кои беа удрени од такси возило во Чаир се во стабилна состојба

Слободен печат
Трите девојчиња кои денеска беа удрени од такси возило на улица Христијан Тодоровски Карпош во Чаир се во стабилна состојба. Две од нив најверојатно ќе...
Хроника

Возило удри во три малолетни девојчиња во Чаир

Слободен печат
Три малолетни девојчиња се удрени од едно возило во движење на улица Христијан Тодоровски Карпош во Чаир. Според полицијата настанот се случил во 10.58 часот,...
Вести Скопје

Пуштени во употреба реновираните училници во детските градинки „Фидани” и „Снежана”

Слободен печат
Во детските градинки „Фидани” и Снежана” се пуштени во употреба реновираните училници, соопштија од Општина Чаир. Од Општина Чаир посочија дека во фокусот на нивната...
Вести Македонија

Општина Чаир ќе додели 12.000 евра помош за Албанија

Слободен печат
Општина Чаир ќе додели 720.000 денари (12.000 евра) финансиска помош за погодениот регион од земјотрес во Албанија, одлучи денеска на вонредна седница Советот на Општина...
Хроника

Муштерија совладал разбојник кој ограбувал продавница во Чаир

Јавното обвинителство поднесе обвинение против скопјанец кој со пиштол извршил разбојништво во Скопје. Во обвинението пишува дека тој пред два дена со вперен пиштол им...
Вести Скопје

Поставена бистата на американскиот претседател Вудро Вилсон во Чаир

Слободен печат
Македонскиот народ и албанското малцинство, се многу благодарни на американскиот претседател Вудро Вилсон за зачувувањето на етничките и територијалните интереси на балканските народи, беше дел...
Вести Скопје

Општина Чаир контра Шилегов: Надвозникот на Бит пазар е добар, Шилегов да го затвори дивиот премин

Во обид да се реши хаосот околу Бит пазар општина Чаир во 2009 година го изгради пешачкиот мост кој ги поврзува двете страни на булеварот...