Tag : Чаир

Хроника

Со нож рането момче во Чаир

Синоќа дежурен лекар од градската општа болница „Св. Наум Охридски“ пријавил дека кај нив бил донесен повреден 16 – годишник од Скопје. Според пријавеното, околу...
Вести Избори 2020 Слајдер

Заев: Груевизмот и лажниот патриотизам завршија, продолжуваме по вистинскиот пат

Слободен печат
Заврши времето на национализмот што се уште го негува ВМРО-ДПМНЕ, заврши груевизмот, зад нас е, му ставивме точка. Заврши лажниот патриотизам. Живееме во 21 век,...
Вести Избори 2020

Мисајловски: Ветуваме дека во Чаир повеќе нема да има граѓани од втор ред

Слободен печат
Носителот на листата од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2 Владо Мисајловски денеска од Чаир порача дека таму повеќе нема да има граѓани од втор ред, и...
Вести Македонија Слајдер

Вкупниот број на активни случаи изнесува 3.611, Чаир со најмногу заразени

Слободен печат
Бројот на заразени со КОВИД-19 вчера се зголеми за 147, а со тоа вкупниот број активни случаи во земјава изнесува 3611. Новозаразените се од Скопје-64,...
Вести Ви Препорачуваме Избори 2020

Изет Меџити во УБ за „фашизмот“ на Заев и за идното партнерство во Владата (ВИДЕО)

Слободен печат
-Чаир не може да се издвои од другите делови на градот. Ако се земе густината, Чаир е три пати погуста општина од општина Центар која...
Вести Избори 2020

Мисајловски од Чаир: За да ја промениме оваа власт да ги натераме граѓаните да излезат на избори на 15 јули- нека победи Македонија!

Слободен печат
Знам дека Чаир е доста погоден, сите вие, ние ќе издржиме, не втурнаа во една кампања иако инсистиравме да паднат овие бројки, бидејќи пред се...
Вести Македонија Слајдер

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму расте, Чаир е сè уште на  врвот на листата со најголем број активни случаи

Слободен печат
За 24 часа во земјава регистрирани се 118 нови случаи со вирусот КОВИД-19. Најмногу нови случаи има во Скопје – 55, Тетово – 20, Охрид...
Вести Македонија Слајдер

МВР ќе поднесе кривична пријава против пет лица за орото во Чаир

Слободен печат
Секторот за внатрешни работи Скопје до Основното јавно обвинителство во Скопје, ќе поднесе кривична пријава против пет лица – П.Ќ. (50), А.З. (46), Е.Е. (36),...
Вести Македонија Слајдер

Чаир и натаму останува општина со најмногу заразени, тимот во „Козле” се зајакнува со дополнителен персонал од лекари

Слободен печат
Бројот на позитивни на коронавирусот во државава се искачи на 5106, а досега починаа 238 лица. Вчера беа регистрирани 101 нов случај на КОВИД-19, од...
Вести Македонија

Османи: Општина Чаир има најмногу заразени лица бидејќи е најгусто населена општина во Европа

Слободен печат
Вицепремиерот за европски прашања и шеф на владиниот кризен штаб за справување со вирусот КОВИД-19 Бујар Османи, зборувајќи за актуелната состојба со вирусот во земјава...