Tag : карпош

Вести Скопје

Цел Карпош мириса на чад, пожар кај спортската сала „Борис Трајковски“

Слободен печат
Кај спортската сала „Борис Трајковски“ вечерва интервенира Противпожарна екипа, откако настана пожар, информира читател на „Слободен печат“, кој до нашата редакција испрати и фотографија. Жителите...
Вести Слајдер Хроника

Општина Карпош: Пожарот кај „Борис Трајковски“ не е наш комунален отпад, еколошки инспектор е на терен (ФОТО)

Михаило Донев
Депонијата во близина на спортскиот центар „Борис Трајковски“ од утрово е во пламен, а како што од претходно информираа од противпожарната служба во Скопје,  станува...
Вести Скопје

Почна приемот на деца во градинките во Карпош

Слободен печат
Почна приемот на деца во градинките „Орце Николов”, „Мајски цвет”, „Распеана младост” и „Пролет” во Општина Карпош. Како што информираат од Општината, приемот бил реализиран...
Вести Скопје

Наместо катна гаража се гради нов зелен сквер во Карпош 2 (ФОТО)

Започна уредувањето на новиот зелен сквер, на аголот меѓу улицата „Никола Тесла“ и булеварот „Илинден“, во населбата Карпош 2. Во едниот дел од овој зелен...
Вести Скопје

Делови од Карпош и Чучер Сандево утре ќе останат без струја

Слободен печат
Од „ЕВН Македонија” АД известуваат дека утре се планирани технички зафати во електро-системот во Карпош и Чучер Сандево. Во периодот од 09:30 – 12:00 часот, без...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Теренски патроли во Карпош ги инфромираат граѓаните за мерките за заштита од ковид-19 (ВИДЕО)

Михаило Донев
Преку претставниците од своите урбани заедници и Секторот за дејности од јавен интерес, Општина Карпош започна теренска кампања преку која на најфреквентните локации на територијата...
Вести Македонија

Лазаревски: Мицкоски покажи доблест и понуди ја својата оставка пред делегатите на Конгресот кој те избра (ВИДЕО)

Слободен печат
Незадоволството од раководството на партијата, од претседателот Мицкоски, е големо. Членовите на ВМРО-ДПМНЕ се повеќе се охрабруваат да излезат и тоа јавно да го кажат,...
Слајдер Хроника

Тешка сообраќајка на Партизанска, искршени неколку возила има и повредени (ФОТО)

Слободен печат
Тешка сообраќајна незгода се случила пред 15 минути на булеварот Партизански одреди во близина на Градската болница „8 Септември. Очевидци на настанот сведочат за тешка...
Вести Скопје

Дел од жителите на Карпош, Чаир и Бутел денеска и утре без струја

МИА Агенција
ЕВН информира дека паради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, денеска и утре без електрична енергија ќе останат  дел од корисниците во општините Карпош и Бутел....
Вести Скопје

Дел од Карпош без вода

Слободен печат
Без вода денеска од 15:10 часот се корисниците од улиците „Варшавска”, „Виенска”, „Хелсинки” и „Ташкенска” во Општина Карпош. Како што соопшти Регионалниот центар за управување...