Tag : Кондово

Хроника

Претреси во Кондово, приведен 34-годишен маж

Слободен печат
Денеска (16.09) полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје извршија претреси на две локации во С. Кондово- Скопје и при тоа го...
Вести Скопје

Скопските села Љубин и Кондово утре без струја

Слободен печат
Утре без напојување со електрична енергија ќе останат дел од Љубин и Кондово, како и објектите на Даути Комерц и УКА Комерц во општина Сарај....
Хроника

Загина пешак на скопската обиколница кај исклучокот за Кондово

Слободен печат
На автопатот Северна обиколница за Скопје, на надвозник за исклучокот за село Кондово, вчера патничко возило „БМВ Х6″ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.И.(57)...
Хроника

18 годишно лице од Кондово претепал и држел во заложништво полицајци со пластичен пиштол

Слободен печат
ОЈО Скопје поднесе обвинителен предлог против 18-годишен кондовец, бидејќи за време на полицискиот час држел во заложништво полицаец со вперен пластичен пиштол в глава, пишува...
Хроника

Жител на Кондово ѝ се заканувал на полицијата

Полицијата синоќа уапсила 28-годишник од скопското село Кондово. Тој со пиштол му се заканил на еден од полициските службеници, по што се обидел да го...
Вести Скопје

Жителите на Кондово утре без вода

Слободен печат
Корисниците од населеното место Кондово утре од 9 часот до 19 часот ќе останат без вода за пиење. Како што информира Региналниот центар за управување...
Вести Македонија

Нема активни пожари во скопско, изгаснати пожарите кај Љубин и Кондово

МИА агенција
Во моментов нема активни пожари во Скопје и околината. Синоќа се изгаснати шумските пожари во селата Љубин и Кондово, Општина Сарај, што беа активни во...
Хроника

Воз удри во автомобил кај скопско Кондово (ФОТО)

Слободен печат
Пред малку воз удри во возило кај скопското село Кондово. Како што дознава Алсат, возачот се здобил со полесни повреди и е надвор од животна...
Вести Македонија

ВО ЖИВО ОД КОНДОВО: Заврши седницата на ријасетот на ИВЗ

Слободен печат
„Слободен Печат“ се вклучува во живо од Кондово, по завршувањето на седницата на ријасетот на ИВЗ. Следете во живо: Во живо: заврши седницата на ријасетот...
Хроника

Патнички воз удрил во трактор

Слободен печат
Патнички воз кој сообраќал од Скопје до Кичево удрил во трактор кој бил оставен на пругата, соопшти МВР. Настанот се случил вчера напладне помеѓу стојалиштето...