Tag : утре

Вести Скопје

Утре без вода дел од ул.„Георги Димитров” и „Вера Јоциќ” во Кисела Вода

Слободен печат
Поради реконструкција на водоводна мрежа од Ф-100 на ул.„Георги Димитров” бб наспроти Т.Ц. во населба Кисела Вода, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел...
Вести Скопје

Без вода утре дел од корисниците од Кисела Вода и Центар

МИА Агенција
Прекин во водоснабдувањето утре од 8 часот ќе имаат дел од корисниците од булеварот „Борис Трајковски”, односно потегот од крстосницата со булевар „Србија” до Охис....
Вести Скопје

Дел од жителите на Карпош, Чаир и Бутел денеска и утре без струја

МИА Агенција
ЕВН информира дека паради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, денеска и утре без електрична енергија ќе останат  дел од корисниците во општините Карпош и Бутел....
Вести Македонија

Состанокот на Комисијата за заразни болести за протоколите за наставата продолжува утре

МИА Агенција
Состанокот на Комисијата за заразни болести заедно со претставници на Министерството за образование и наука на кој се очекува да бидат финализирани протоколите за реализација...
Македонија Слајдер

Утре и задутре температурата до 40 степени

МИА Агенција
Темепратурата на воздухот утре и задутре според најавите на метеоролозите ќе се искачи до 40-тиот степен, а УВ индексот ќе изнесува 9. Од УХМР најавуваат...
Вести Скопје

Утре без струја делови од општина Гази Баба

МИА Агенција
Поради технички зафат во електро-системот во градот Скопје, утре без струја ќе бидат делови од општина Гази Баба. -Во периодот од 07:45 до 15:30, без...
Вести Скопје

Без струја утре дел од Сопиште и Ѓорче Петров

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Сопиште и Ѓорче Петров, соопштуваат од РЦУК...
Вести Скопје

Без вода утре корисниците на булевар „АСНОМ”

Горан Наумовски
Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците на бул. „АСНОМ”, Општина Аеродром. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е...
Вести Скопје

Без струја утре неколку села во Петровец и Илинден

Без струја утре од 8.40 до 12.30 часот ќе останат корисниците од селата Сушица и село Живиње во Општина Петровец. Како што соопшти Регионалниот центар...
Вести Скопје

ЈСП: Јавниот превоз утре од 5 до 9 часот и од 13 до 16 часот, но, по неделен возен ред

ЈСП соопшти дека утре (17 април) јавниот превоз ќе сообраќа во две смени, од 5 до 9 часот, па од 13 до 16 часот, но,...