„Жикина династија“ добива продолжение: Во подготовка филмот „Луда година“ – еден актер сигурно се враќа

Некогаш не постоеше семејство кое при прикажувањето на „Жикина династија“ на ТВ екраните не се смееше на цел глас. Српската комедија која радуваше многу семејства и ги полнеше киносалите и денес е дел од семејниот репертоар на многумина кои со задоволство се присетуваат на лудориите на двајцата дедовци и нивните „луди“ совети кои му ги даваа на внукот.

Сега е одобрено снимање на продолжение на култната франшиза „Луда година“ за кое се смета дека исто така ќе има одличен успех:

„Иако поминаа речиси 30 години од претходниот филм од франшизата, благодарение на честите повторувања на ТВ, како и достапноста на Интернет, таа е позната на денешната публика, дури и на младите, па затоа може да се очекува овој филм да предизвика голем интерес“ – се наведува во соопштението.

Прочитајте и...  Се соблече најзгодната девојка од групата „Hurricane“ и го запали Инстаграм! (ФОТО)

„Луда година“ е продолжение, но и рестартирање на „Жикина династија“. Во центарот на приказната сега е внукот на Жика, Миша, кој, исто како и во оригиналната серија, ќе го игра Никола Којо. Наместо легендите Драгомир Бојаниќ-Гидра и Марко Торововиќ кои за жал се починати, во главната улога ќе се појави нивниот внук Миша кој ќе го игра Никола Којо кој играше и во претходната постава.

Тој сега е татко на две момчиња, од кои едното е тинејџер, на прагот на лудите години, а на нас ни останува да видиме дали тој ќе ги примени „лудите“ совети од неговите дедовци.

Прочитај повеќе

Неверојатниот живот на Маја Плисецка, на турнеи одела гладна, а морала редовно да игра пред човекот кој го стрелал татко ѝ

Слободен печат

Џеки Чен ја призна вистината за себе: Бев вистински идиот кон жените

Слободен печат

Папараците ја уловија бившата на Џорџ Клуни на плажа во Сардинија (ФОТО)

Слободен печат

Моника Белучи на одмор во Грција: Прошета во фустан кој ова лето нема конкуренција (ФОТО)

Слободен печат

Најпознатата мачка од Истанбул: Гил 16 години живее во Аја Софија

Слободен печат

Пристигнуваат предупредувања дека вакцината против коронавирусот може да не биде ефикасна кај оваа група луѓе

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Климатски промени: Поради зголемување на температурата, целиот Балкан ќе стане ненаселива пустина

Слободен печат

Поранешната Мис на Југославија има 57 години и изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Првата дама на Македонија на отворањето на „Охридско лето“ во креација инспирирана од античкиот театар во Охрид

Слободен печат

Погледнете ја сликата: Што прво забележувате на неа?

Слободен печат

Луксузни јахти вредни милиони евра: Новак ја нарекол по мајка му, Јариќ својата ја избирал со Адријана Лима, а луксузна јахта има и Саша Поповиќ…

Слободен печат

Стил на неделата: Славица Христова, кустос советник етнолог во Музеј на Град Скопје

Ј.К.Д