Tag : Жикина Династија

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

По 28 години ново продолжение на „Жикина династија“: Се враќа и дел од старата екипа

Слободен печат
Култниот серијал „Жикина династија“ по 28 години ќе го добие првото продолжение. Според продуцентите, ќе се снима филмот наречен „Луда година“ во чиј центар ќе...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„Жикина династија“ добива продолжение: Во подготовка филмот „Луда година“ – еден актер сигурно се враќа

Слободен печат
Некогаш не постоеше семејство кое при прикажувањето на „Жикина династија“ на ТВ екраните не се смееше на цел глас. Српската комедија која радуваше многу семејства...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цела Југославија го обожаваше малиот Миша од „Жикина династија“: Денеска има 45 години, погледнете како изгледа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Актерот Михајло Јевтиќ на многумина им остана во сеќавање како момчето Миша Павловиќ во култниот филм „Жикина династија“, во епизодата „Каков дедо, таков внук“. Кога...