20 C
Скопје

Жените во овој хороскопски знак воопшто не се плашат да го направат првиот чекор!

Тие се важни, свесни за своите квалитети и не допуштаат ниту стравот, ниту застарените стереотипи да ги спречат во остварувањето на целите.

Жените родени во месецот на Лавот потполно го оправдуваат својот знак. За нив зборот „не“ не е опција и ако е потребно ќе развиваат неколку месеци тактика за тоа како да го освојат посакуваниот фраер.

Иако на спротивниот пол лавиците им делуваат како премногу нападни и агресивни, тие едноставно знаат што сакаат, а поради нивната отвореност сите знаат какви им се намерите.

unsplash
unsplash

Лавиците се доста вешти во флертување и точно знаат како и кој маж да го импресионираат и затоа во својот освојувачки поход имаат многу среќа.

Тие не сакаат да размислуваат за иднината и за тоа што би можело да се случи. Лавиците живеат во моментот и она што го сакаат го остваруваат веднаш, без одложување и лажна скромност.

Поврзани вести

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша цимерка

Слободен печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

ФОТО | Верна на својот стил: Брижит Макрон во палто кое одлично им прилега на русокосите!

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар