Tag : родени

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Жените со овој хороскопски знак воопшто не се плашат да го направат првиот чекор!

Слободен печат
Тие се важни, свесни за своите квалитети и не допуштаат ниту стравот, ниту застарените стереотипи да ги спречат во остварувањето на целите. Жените родени во...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Постојан пад на природниот прираст во земјава, лани повеќе починати отколку родени

МИА Агенција
За 25 години природниот прираст во земјава се намалил од 15736, на минус 601 лице, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Во 1994 година...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат
Во морето од причини поради кои луѓето се смируваат со поранешните партнери своето место го пронајде и хороскопот. Нормално, се зависи од бројните фактори, но...
Забава Магазин Магазин слајдер

Истражувањето покажа: Луѓето родени на овој датум се најуспешни

Слободен печат
Сите ги сакаме родендените. Освен торта и подароци, тој ден е посебен и по тоа што цел ден го поминуваме славејќи, а според „Ocean Finance“...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Родени лажговци: Хороскопски знаци со најголем талент за лажење

Слободен печат
Некогаш, лагата е единствениот начин да се избегне расправија, иако помеѓу луѓето и понатаму владее ставот дека подобро е да се каже безусловната вистина. Без...
Забава Магазин

Роден е Џејмс Тејлор, „Velvet underground“ на чело со Лу Рид го објавија својот деби албум и други настани кои ја одбележаа музиката на историјата…

Слободен печат
На денешен ден низ музичката историја се родени неколку личности кои подоцна стануваат значаен дел од оваа индустрија, а исто така објавен е деби албумот...
Забава Магазин

Роден е Југословенскиот рокер Милиќ Вукашиновиќ, убиена е големата рап ѕвезда Биги Смолс и уште неколку настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат
На денешен ден во 1997 година музичката индустрија остана без раперот Биги Смолс, по неговото убиство кое се одигра во Лос Анџелес. Токму 9 март...
Забава Магазин

Родени се Еди Грант и Џон Фрушанте, објавен e првиот постхумен албум на Џими Хендрикс и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат
Во продолжение прочитајте за најважните музички настани кои се случија токму на денешен ден: 1948 година – Роден Еди Грант, големата реге ѕвезда, како и лидер на групата „The...
Забава Магазин

Родени Лу Рид, Крис Мартин и уште неколку настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат
Во продолжение прочитајте за најважните настани кои оставија голем белег во музиката, а се случија на денешен ден:  1942 година – Роден Лу Рид, американски пејач, гитарист и...
Забава Магазин

Руско-балканска верзија: Вака би живееле Барби и Кен доколку беа од овие простори (ФОТО)

Слободен печат
Руската фотографка Лара Вучузанина на својот Инстаграм профил најпопуларната кукла во светот, Барби, ја прикажа во сосема поинакво издание од она во кое сме навикнати...