4 C
Скопје

Здрави ужинки кои ќе ви го намалат апетитот и ќе ви помогнат да ослабите

Погледнете кои намирници се идеални мали, но вкусни ужинки кога сакате да ја доведете линијата до совршенство…

Сите кои сакаат да се ослободат од вишокот килограми, нутриционистката Људмила Денисенко им дава список со намирници, кои можат да ги консумираат меѓу оброците.

1. Шака суво грозје – 50 грама – 130 калории

2. Две киви – 95 калории

3. 50 грама бадеми – 147 калории

4. Чаша јогурт – 60 калории

5. Кафе без шеќер + парче кашкавал 10 грама – 37 калории

6. Чаша млеко – 65 калории

7. Три мали морковчиња – 65 калории

8. Едно јаболко и 100 гр ќефир – 50 калории

И уште неколку, во помали количини…

Прочитајте и...  Романтичен гест на најстариот син на Бекамови од кој полудеа обожавателките

– Свежа салата прелиена со јаболков оцет

– Семки од тиква или сончоглед 20-30 грама

– Мал печен компир со мало парче младо сирење

– Домат со мало младо парче сирење

– Три интегрални бисквити

– Печено јаболко без шеќер

– Сушено овошје – сливи, смокви, урми, банани…

Поврзани вести

„Коронавирус“ стана службен збор во клингонскиот јазик

Слободен печат

Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

Слободен печат

Сем Асгари сака со Бритни Спирс да основаат семејство

Слободен печат

Од коронавирус почина Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“

Слободен печат

Како правилно да шпикувате месо

Слободен печат

Николина Пишек ги заинтригира следбениците на Инстаграм: пакување за Шведска и продажба на пиштолот

Слободен печат

Остави Коментар