5 C
Скопје

Tag : полесно

Здравје Магазин Магазин слајдер

Намирници со чија помош полесно ќе ги изгубите „зимските“ килограми!

Слободен печат
Тие кои во текот на зимата обично добиваат вишок килограми, уживајќи во консумирањето на празничните оброци, решението можат да го побараат во овие намирници. Меѓу...
Здравје Магазин

Полесно отколку што мислите: Рецепт за чај од само три состојки кој го топи вишокот килограми

Слободен печат
За жал, лошата вест е дека самиот напиток не може да ги стопи сите вишок килограми – потребно е истовремено да водите сметка за исхраната...
Жена Здравје Магазин

Здрави ужинки кои ќе ви го намалат апетитот и ќе ви помогнат да ослабите

Слободен печат
Погледнете кои намирници се идеални мали, но вкусни ужинки кога сакате да ја доведете линијата до совршенство… Сите кои сакаат да се ослободат од вишокот...
Еспресо Семејство

30 паметни трикови за полесно снаоѓање во кујната (ВИДЕО)

Слободен печат
Се прашувате за што е дупката во вашата дрвена даска за сецкање, дали е за закачување или може да се искористи и за нешто покорисно....