9.2 C
Скопје

Tag : здрави

Здравје Магазин Магазин слајдер

Здрави и корисни – Грицкајте семки доколку не можете да спиете

Слободен печат
Семките од тиква кај нас се консумираат уште од многу одамна, а многу често се дел и од подготовката на народни лекови, кои подоцна се...
Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат
Ваш најдобар сојузник во обидот да се ослободите од непосакуваниот надворешен изглед на кожата е да јадете исклучиво внимателно избрани намирници Под целулит се подразбираат промените на...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Челична одбрана од вируси и бактерии: Рецепт за народен мелем од нане и мед за здрави бели дробови

Слободен печат
Идеален е за зајакнување на имунитетот, но и за чистење на бронхиите и белите дробови… Нането е најпознатата лековита билка која расте на нашите простори,...
Магазин Семејство

Зошто француските деца секогаш се здрави, а мајките среќни и одморени?

Слободен печат
Дозволено им е сами да работат тешки работи за нив „Јас тоа го направив“ е омилената фраза на француските деца. Во најрана возраст децата откриваат...
Здравје Магазин

5 превкусни рецепти за вашето бебенце

Слободен печат
Еве пет идеи за здрав оброк за вашето бебенце. Да ве потсетиме, во „солените“ јадења, на крајот додавајте по 1 лажица изрендан пармезан, кој не...
Еспресо Здравје Магазин Храна

Кога немате идеја што да јадете: 7 здрави оброци за на работното место!

Слободен печат
Луѓето на работа поминуваат половина од својот ден. За време на работа грицкаме се што ќе ни дојде при рака, а во комбинација со седењето,...
Жена Здравје Магазин

Здрави ужинки кои ќе ви го намалат апетитот и ќе ви помогнат да ослабите

Слободен печат
Погледнете кои намирници се идеални мали, но вкусни ужинки кога сакате да ја доведете линијата до совршенство… Сите кои сакаат да се ослободат од вишокот...
Еспресо Здравје

Здрави намирници кои можат сериозно да ви наштетат доколку ги консумирате во големи количини

Слободен печат
Умереноста е важна и кај здравите намирници, бидејќи секогаш постои шанса дека ќе консумирате премногу „добри работи“. Без разлика дали се работи за јаткасти плодови,...