19 C
Скопје

Законот донесен, статистичарите на „готовс“

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– Законот донесен, статистичарите на „готовс“ – Се чека по(т)пис од Пендаровски

– Се стега обрачот околу директорот на струшката болница – Четири жени на нотар изјавиле дека доктор Асани ги прегледувал во неговата домашна ординација

– Репортажа „Слободен печат“ во Горно Коњари – Матни игри со песокта од Пчиња

– Интервју со Бојан Кордалов, комуниколог – Имунитетот против лажни вести се стекнува со критичка мисла

– Втора шанса за граѓаните кои не стигнаа до помошта од 6.000 денари – Едни ја потрошија, другите ќе чекаат нов закон од Собранието

– Град Скопје: Се стави крај на неодговорното постапување со медицинскиот отпад

– Драматично во Русија – Повеќе од 3.100 приведени на протестите за слобода на Алексеј Навални

Прочитајте и...  Претседателот Пендаровски не гледа потреба од промена на Уставот

Поврзани вести

Косовските политичари да учат од грешките на Милошевиќ

С.Р.

Бугарија од денеска влегува во предизборна кампања за парламентарните избори на 4 април

Слободен печат

Влада: Бугарија не бара менување на Уставот, Владата секогаш ќе ги јакне правата на сите

Состојбата во чешките болници е критична, дел од пациентите ќе се лекуваат во странство

Слободен печат

САД и ЕУ ги замрзнуваат сите царини во спорот „Боинг – Ербас”

Слободен печат

По Мета и албанската ЦИК побара продолжување на важноста на документите за идентификација за изборите

Слободен печат

Остави Коментар