Вујо: Не исклучувам враќање во Вардар

Миленикот на „Комитите“ и поранешен тренер на Вардар и на македонската ракометна репрезентација, Веселин Вујовиќ, не отпишува враќање во „црвено-црните“, сега откако си замина Сергеј Самсоненко и клубот го презеде старо-новиот претседател, Михајло Михајловск.

Популарниот Вујо Мајсторе пред два дена ја напушти клупата на хрватскиот шампион Загреб ППД со што се подгреаја шпекулациите дека е можно враќање во Вардар, иако засега Вујовиќ демантира такво нешто, но не ја затвора вратата за кам-бек.

– Прво сакам да кажам дека заминувањето од Загреб воопшто не е некаков трик за да го преземам Вардар. Имам семејни работи кои во следните неколку месеци мора да ги завршам. Што се однесува околу шпекулациите за враќање во Вардар, тие гласини беа активирани уште веднаш откако беше објавено враќањето на Михајловски. Не ја исклучувам можноста да се вратам во Вардар, откако ќе ги решам моите приватни проблеми – Вујовиќ за медиумите во Црна Гора.

Прочитајте и...  Коронавирусот се врати во Црвена звезда, позитивни дури шест фудбалери

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат