1 C
Скопје

Tag : загреб ппд

Ракомет Спорт

Вардар ќе треба да плати за да го добие Гаџа

Слободен печат
Вчера ракометна вест број еден во Македонија беше дека Анте Гаџа е нов ракометар на Вардар, но денеска доаѓаат нови информации и тоа од Загреб....
Ракомет Спорт

Вардар замената за Скубе ја најде во Хрватска

Слободен печат
Екипата на Вардар полека го склопува тимот за наредната сезона и денеска го реши најгорливиот проблем, централната бековска позиција по заминувањето на Сташ Скубе. Наследникот...
Ракомет Спорт

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат
Неговото заминување добар дел од медиумите во регионот го поврзаа со враќањето на Михајло Михајловски на челната позиција во Вардар, по што се шпекулираше дека...
Ракомет Спорт

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат
Хрватскиот репрезентативец по 18 години поминати во Загреб, одлучи да го напушти тимот и од наредната сезона ќе настапува во поранешниот македонски шампион, Металург. Хорват...
Ракомет Спорт

Вујо: Не исклучувам враќање во Вардар

Слободен печат
Миленикот на „Комитите“ и поранешен тренер на Вардар и на македонската ракометна репрезентација, Веселин Вујовиќ, не отпишува враќање во „црвено-црните“, сега откако си замина Сергеј...
Ракомет Спорт

Вујо реагира на шокот кој го приреди ЕХФ: Очекував глупава одлука

Слободен печат
ЕХФ денеска донесе неверојатни одлуки поради пандемијата на коронавирусот, ја исфрли Македонија од Светското првенство со тоа што ги укина баражите, а со одлуката да...
Ракомет Спорт

Вујо и Загреб пред пласман на Ф4 во СЕХА-лигата

Слободен печат
Екипата на Загреб која ја предводи поранешниот селектор на Македонија и тренер на Вардар, Веселин Вујовиќ, оствари голема победа од 21:25 на гостувањето кај Татран...