20.8 C
Скопје

Tag : Веселин Вујовиќ

Ракомет Спорт

РФМ го пријави Вардар 1961 за учество во Лигата на шампионите

Слободен печат
Како што известуваат денеска од Ракометната федерација на Македонија, ја доставија пријавата на РК Вардар 1961 за настап во Лигата на шампионите за следната сезона....
Ракомет Спорт

Стоилов не кажа дека Вардар со Вујо ќе се врати десет години наназад, имам одличен однос со него

Слободен печат
Новиот тренер Вардар, Веселин Вујовиќ вели дека нема никакви проблеми со капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов кој неодамна изјави дека со заминување на Стевче Алушовски...
Ракомет Спорт

Вујовиќ сака Алушевски да остане дел од стручниот штаб на Вардар

Слободен печат
Новиот тренер на Вардар, Веселин Вујовиќ, изјави дека би сакал Стевче Алушовски кој ја преводеше екипата минатата сезона, да остане во клубот како негов помошник....
Ракомет Спорт

Вујовиќ: Македонија е моја втора татковина, Вардар ми е во срцето

Слободен печат
Веселин Вујовиќ од денеска е нов тренер на Вардар 1961. Вардар во штотуку завршената сезона ја освои двојната круна во домашните натпреварувања, додека делумно неуспех...
Ракомет Спорт

Во Борац не се задоволни: Вујовиќ е големо разочарување

Слободен печат
Миленикот на Комитите, Веселин Вујовиќ е уште еден чекор поблиску до враќање на клупата на Вардар откако челниците на сегашниот тим Борац Бања Лука изјавија...
Ракомет Спорт

Вујовиќ ќе биде новиот тренер на Вардар 1961!?

Слободен печат
Денеска повторно се шпекулира дека Веселин Вујовиќ ќе се врати на клупата на „црвено-црните“ како наследник на Стевче Алушовски. Како што информира „Планет Хандбал“, од...
Ракомет Спорт

Веселин Вујовиќ повторно на клупата на Вардар 1961?

Слободен печат
Како што пренесува српскиот веб портал „Мондо“, без оглед дали со Борац Бања Лука ќе ја освои шампионската лига во Босна и Херцеговина, Веселин Вујовиќ...
Ракомет Спорт

Вујовиќ: Македонија мора да најде пикери како Марковски и Јоновски

Слободен печат
Ракометната легенда Веселин Вујовиќ, кој долги години работеше во Македонија како селектор на сениорската репрезентација и како тренер на Вардар, го анализираше настапот на ракометарите...
Ракомет Спорт

Вујовиќ ќе биде новиот тренер на Борац Бања Лука

Слободен печат
Легендарниот Веселин Вујовиќ ќе биде новиот тренер на Борац од Бања Лука, информира „oslobodnejne.ba“. За истиот медиум потврди екс стратегот на Вардар 1961 дека ќе...
Ракомет Спорт

Вујовиќ како ракометар беше неверојатен, но како тренер е нула

Слободен печат
Поранешниот хрватски репрезентативец Горан Шпрем нема добро мислење за тренерските квалитети на Веселин Вујовиќ. Поранешниот тренер на Вардар и миленик на Комитите, е еден од...