• Веселин Вујовиќ

СП 2023: Унгарија и Словенија со првите победи, се радува и Иран на Веселин Вујовиќ

Денеска продолжија натпреварите од прелиминарната фаза на ракометниот Мундијал, селекцијата на Унгарија во својот прв меч од групата „Д“ во Кристианстад славеше над Јужна Кореја со 35:27. Лекаи во победничките редови беше најефикасен со седум гоови, а на спротивната страна шест голови запиша Ха Тае-Хјун. Убедлива беше и репрезентацијата на Словенија во Катовице каде со …

СП 2023: Унгарија и Словенија со првите победи, се радува и Иран на Веселин Вујовиќ Read More »