8 C
Скопје

Вучиќ: До четврток ќе прикажеме нешто морничаво за кланот на Веља Невоља, луѓето да ги тргнат децата

За неколку дена на граѓаните на Србија ќе им покажеме нешто што е навистина морничаро. Чекаме дополнителни вештачења за некој утре тоа да не може да го користи во доказна постапка – рекол претседателот на Србија Александар Вучиќ.

Како пропадна криминалниот план на Дарко Елез и Веља Невоља да го формираат најопасниот клан во Србија

Тој на телевизијата „Прва“ зборувал за истрагата против криминалната група која ја водел Вељко Беливук наречен Велја Неволја.

-Кога ќе ги прикажеме тие работи мораме однапред да им кажеме на луѓето да ги тргнат децата – истакнал Вучиќ.

Српскиот претседател истакна дека ќе се знае  „кој кого штител, а кој засолнувал убијци“.

-За неколку дена, најдоцна четврток, ќе им покажеме на граѓаните се. Јавноста досега видела само оружје, организирана група, пиштоли, снајпери, панцири, крушуми, дрога…Тоа не е ништо – рекол Вучиќ и нагласил дека со новите информации ќе се шокира Европа и цел свет.

Прочитајте и...  ЕУ регистрира зголемување на барања за азил од Украина

Поврзани вести

ВИДЕО I Русија ја активира северната флота: Целта е да се заземат стратешките точки на Арктикот по секоја цена

Слободен печат

Повторно се тресеше Хрватска: Земјотрес е забележан и во Словенија

Слободен печат

ВИДЕО I Заврши судењето за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд: Војска и хеликоптери низ улиците на САД, Дерек Шовин е виновен

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато од својата врсничка додека останатите гледаат и снимаат со телефон

Слободен печат

Кинеската вакцина е 93 отсто ефикасна во спречување на хоспитализација: Не е забележам ниту еден смртен случај

Слободен печат

Вработен во казино играл со пари што ги извадил од апарати, „се покрил“ со 5.000 службени евра

Слободен печат

Остави Коментар