24.8 C
Скопје

Tag : Веља Невоља

Вести Регион

Словенечкиот огранок на кавачкиот клан соработувал со Веља Невоља: Во Србија прошверцувал 790 килограми кокаин, друга дрога и оружје

Слободен печат
Според документацијата од истрагата, словенечката полиција успеала да дојде до криптирана комуникација меѓу повеќе осомничени, и откриено е точно кој бил задолжен за транспортот на...
Вести Регион

Нема да ви се верува, ама жестокиот насилник Веља Невоља секоја ноќ лелека и плаче во затворот

Слободен печат
Стражарите во Централниот затвор во Белград, делот во улицата Устаничка во зградата на Специјалниот суд, имаат проблеми со Вељко Беливук речиси секоја вечер, пишуваат Новости....
Вести Регион

Кавачкиот клан падна и во Словенија: Уапсени соработници на Веља Невоља кои тргувале со дрога и оружје

Слободен печат
Во голема акција на словенечката полиција денеска се уапсени десетина припадници на словенечкиот дел од меѓународната криминална група на кавачкиот клан на Веља Невоља. Според...
Вести Регион

Веља Невоља и Месар во паника: Пронајдена ДНК трага од нивна жртва – мислеа дека ако „нема тело – нема дело“

Слободен печат
Во криминалната група на Вељко Беливук наречен Веља Невоља и Марко Миљковиќ нарече Месар владее паника откако е пронајдена ДНК трага од една од жртвите...
Слајдер Хроника

Крвави траги и човечки коски најдени во тајниот бункер на Беливук

Горан Наумовски
Најмалку едно брутално убиство е извршено во бункерот на криминалната група предводена од Вељко Беливук и Марко Миjковиќ кој се наоѓал на стадионот на Партизан....
Хроника

Наследникот на Веља Невоља е на слобода

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во емисијата „Кирилица“ изјави дека Никола Вучовиќ викан Џони е на слобода. – Дали во скоро време сте прочитале една...
Регион Хроника

Кој го возел автомобилот кога бил грабнат навивачот Здравко Радојевиќ?

Горан Наумовски
„Екипата“ на Веља Невоља го намамила навивачот на „Црвена звезда“, Здравко Радојевиќ (41) да се сретнат на 10 ноември минатата година, по што го однеле...
Вести Регион

Беливук ослабел 20 килограми

Горан Наумовски
Вељо Беливук, познат како Веља Невоља, чија криминална група е обвинета за најмонструозни злосторства, ослабнал дури 20 килограми за 47 дена колку што е во...
Вести Регион Слајдер

Анализа на „Њујорк тајмс“: „Која е поврзаноста меѓу Веља Невоља и неговите мафијаши со Александар Вучиќ“

Слободен печат
Престижниот „Њујорк тајмс“ објави голем напис за мафијата во српскиот фудбал и наводната поврзаност со српскиот претседател Александар Вучиќ и Владата на Србија. Новинарот Ендру Хигинс...
Вести Регион Слајдер

Се стега обрачот околу некогаш најмоќната „дива“ во српската полиција: Хркаловиќ одби полиграф

Слободен печат
Поранешната државна секретарка во српското Министерство за внатрешни работи, Дијана Хркаловиќ, денеска беше сослушана во Службата за борба против организираниот криминал (СБПОК) по повод наводната...