Внимавајте: „Адидас“ вирусот демне на Вибер и ВацАп - Слободен печат

Внимавајте: „Адидас“ вирусот демне на Вибер и ВацАп

Веќе неколку дена вирусот наречен „Адидас“, токму поради тоа што се појавува во вид на реклама и понуда од познатиот бренд Адидас, е раширен меѓу многу корисници на Вибер и ВацАп.

Вирусот се шири во форма на реклама со поволност за бесплатни патики или маици. Вирусот е претставен во вид на промоција која наводно ја даваат од компанијата по повод нивната 95-годишнина.

Доколку кликнете на него, ќе треба да одговорите на неколку прашања и да ги дадете вашите лични податоци, а притоа и да споделите.

Доколку ви пристигне некоја ваква порака едноставно избришете ја или игнорирајте ја и излезете од вештачката група во која сте додадени.

 

Прочитај повеќе

Лив Тајлер откри зошто и е непријатно на концертите на нејзиниот татко – „Тој прави работи од кои се срамам!“

Слободен печат

Не мора да го чекате летото за дечињата да играат со песок

Слободен печат

Мајтапи за Хари, Меган и кралското семејство…во „цепки“ цртана серија

Слободен печат

НАЈГОЛЕМИОТ СЕКС СКАНДАЛ ВО БЕЛАТА КУЌА: Клајв Овен и Сара Полсон во аферата Клинтон-Левински

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ со Леа Катарина Павиќ: На 14 години издала книга која се продава на светски познати интернет сајтови

Елена Вељановска

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков

Остави Коментар

six − 3 =

Прочитај повеќе

„Дебела“ фотографија на суперзгодната Џилиен Мајклс

Слободен печат

Голем готвач за бебиња и мали децa на македонски јазик

Слободен печат

Пејачката и актерот повторно заедно: Го обожаваат заедничкиот живот! (ФОТО)

Слободен печат

Ѓоковиќ конечно откри зошто не јаде месо

Слободен печат

Совршената жена е родена во овој хороскопски знак: Дали можеби тоа сте вие?

Слободен печат

ВТОР ДЕН КАРАНТИН ВО ВУХАН: Улиците празни, болниците пренатрупани

Слободен печат