2 C
Скопје

Tag : Патики

Живот Магазин Магазин слајдер Ретро

Адидас со нов неверојатен потег: Ја славиме југословенската култура

Слободен Печат
Познатиот бренд за спортска опрема „Adidas“ произведе патики во чест на „Југопластика“, кои имаат историско значење за кошарката на крајот на минатиот век. Целна на...
Вести Регион

Limited edition и со посвета: „Адидас“ направи посебни патики со натпис Југопластика

Слободен печат
Спортскиот бренд Адидас лансираше серија на патики посветена на кошаркарскиот клуб Југопластика. Екипата од Сплит доминираше со европската кошарка кон крајот на 80-ите и почетокот...
Кошарка Спорт

ФОТО: Каква чест за Југопластика: „Адидас“ создаде специјални патики во чест на поранешниот европски шампион

Слободен печат
Германскиот производител на спортска опрема Адидас направи специјални патики во чест на поранешниот европски шампион за кого покрај вистинските легенди како Тони Кукоч, Дино Раѓа,...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Ова се најпопуларните патики на сите времиња: Култните обувки кои се појавија дури 648 пати на филмското платно

Слободен печат
Познатите личности, како Курт Кобејн и Елвис Присли, редовно ги носеа овие патики… Овие патики беа заштите знак на многубројни супкултури и обележје на разновидните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Били Ајлиш повторно ја отвори најпопуларната дебата од 2015 година: Која боја се патиките? (ФОТО)

Слободен Печат
Тинејџерската ѕвезда Били Ајлиш објави неколку фотографии од своите нови патики, а потоа се воодушеви затоа што луѓето не можат да откријат кои се всушност...
Кошарка Спорт

Патиките на Џордан одат на аукција, се очекува рекордна продажба

Слободен печат
Меѓу патиките кои се понудени на аукција се наоѓаат и тие кои Џордан ги носеше во 1985 година за време на егзибициски натпревар во Италија....
Жена Магазин Магазин слајдер

Елегантните Французинки не можат да го замислат летото без овие обувки (ФОТО)

Слободен печат
Секогаш кога бараме класични модни решенија, шик Французинките го имаат одговорот. Едноставните комбинации никогаш нема да излезат од мода, а тоа го потврдуваат и внимателно...
Кошарка Спорт

Приказната за 15 сантименти и како „Адидас“ остана без милијарди долари поради Џордан

Слободен печат
Освен кошаркарскиот талент кој го направи најдобар кошаркар во историјата, Мајкл Џордан има уште еден талент – тој е машина за правење на пари. Магазините...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како вашите бели патики секогаш да бидат совршено чисти? Ова е трикот….

Слободен печат
Знате како белите патики се блескави и сјајни кога ги купувате, а набрзо посивуваат и стануваат валкани? И како и да ги исчистите никако повторно...
Забава Магазин

Зошто луѓето палат патики вредни илјадници долари?

Слободен печат
Последниот тренд по кој „полуде“ целиот свет се снимките на кои се уништуваат патиките од брендот „Супреме“. Еден од најпознатите модели на патики од оваа...