17.8 C
Скопје

Tag : адидас

Спорт Фудбал

ЕВРО 2020: Колку репрезентациите заработуваат од дресот – Македонија е на дното!

Слободен печат
Утре (11 јуни) официјално ќе започне Европското првенство, многумина се прашуваат кој ќе ја освои титулата, за едни фаворити се Французите, за други Португалците, некои...
Живот Магазин Магазин слајдер Ретро

Адидас со нов неверојатен потег: Ја славиме југословенската култура

Слободен Печат
Познатиот бренд за спортска опрема „Adidas“ произведе патики во чест на „Југопластика“, кои имаат историско значење за кошарката на крајот на минатиот век. Целна на...
Вести Регион

Limited edition и со посвета: „Адидас“ направи посебни патики со натпис Југопластика

Слободен печат
Спортскиот бренд Адидас лансираше серија на патики посветена на кошаркарскиот клуб Југопластика. Екипата од Сплит доминираше со европската кошарка кон крајот на 80-ите и почетокот...
Кошарка Спорт

ФОТО: Каква чест за Југопластика: „Адидас“ создаде специјални патики во чест на поранешниот европски шампион

Слободен печат
Германскиот производител на спортска опрема Адидас направи специјални патики во чест на поранешниот европски шампион за кого покрај вистинските легенди како Тони Кукоч, Дино Раѓа,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бијонсе изгледа неверојатно во новата кампања за спортска облека во соработка со „Adidas“

Слободен Печат
Најавата за најновата колекција на Бијонсе во соработка со брендот за спорска облека „Adidas“ доби позитивни реакции од јавноста.   Бијонсе на социјалните мрежи сподели...
Вести Свет

„Адидас” вети 30 дека отсто од нововработените во САД ќе бидат Афроамериканци и Латиноамериканци

Слободен печат
Производителот на спортска опрема „Адидас” соопшти синоќа дека 30 проценти од сите нови вработувања во САД ќе бидат црнци или Латиноамериканци, во момент на протести...
Спорт Фудбал

Кој ги облекува премиерлигашите и колку заработуваат, Манчестер јунајтед на врвот

Слободен печат
Германскиот производител на спортска опрема, Адидас, е најзастапен во Премиер лигата, тие „облекуваат“ дури шест премиерлигаши, а меѓу нив е и најтрофејниот англиски клуб, Манчестер...
Кошарка Спорт

Приказната за 15 сантименти и како „Адидас“ остана без милијарди долари поради Џордан

Слободен печат
Освен кошаркарскиот талент кој го направи најдобар кошаркар во историјата, Мајкл Џордан има уште еден талент – тој е машина за правење на пари. Магазините...
Вести Свет

Адидас доби кредит од 2,4 милијарди евра од германската државна банка

МИА Агенција
Германскиот производител на спортска опрема „Адидас” доби кредит од државната развојна банка КфВ во износ од 2,4 милијарди евра за да се справи со последиците...
Спорт Фудбал

„Адидас“ ја претстави топката со која ќе се игра финалето во ЛШ! (ФОТО)

Слободен печат
Одличен дизајн, производителот на спортска опрема „Адидас“ денеска ја откри топката со која ќе се игра овогодинешното финале во фудбалската Лига на шампионите за сезоната...