Tag : вирусот

Вести Свет Слајдер

Нови случаи на коронавирусот во Кина

МИА Агенција
Седумнаесет нови случаи на воспаление на белите дробови предизвикано од новиот  коронавирус регистрирани се во централниот дел на Кина. Досега во градот Вухан идентификувани се...
Ви Препорачуваме Магазин Технологија

Внимавајте: „Адидас“ вирусот демне на Вибер и ВацАп

Слободен печат
Веќе неколку дена вирусот наречен „Адидас“, токму поради тоа што се појавува во вид на реклама и понуда од познатиот бренд Адидас, е раширен меѓу...