Tag : вибер

Вести Економија

Вибер ги прекинува деловните односи со Фејсбук поради „насилничка реторика“

Слободен печат
Една од водечките апликации за размена на пораки и бесплатна комуникација во свеот, компанијата „Ракутен Вибер” соопшти дека ги прекинува сите деловни односи со Фејсбук....
Вести Македонија

Филипче: Добивајте точни, официјални и брзи информации поврзани со КОВИД-19 на својот мобилен телефон

Слободен печат
Министерот за здравство преку својот ФБ профил ги повика сите граѓани да се приклучат на „Коронавирус МК Koronavirus” Вибер заедницата. – Добивајте точни, официјални и...
Вести Регион Слајдер

Грчката Влада формираше Вибер група за информирање на граѓаните за Ковид-19

Слободен печат
Добре дојдовте во официјалната заедница на грчката Влада. Овде можете навремено и точно да се информирате за сите случувања поврзани со коронавирусот/ Ковид-19 во нашата...
Вести Регион

Србите преку Вибер ќе бидат информирани за актуелностите со вонредната состојба

Слободен печат
Граѓаните на Србија ќе можат да се информираат преку Вибер за актуелностите поврзани со вонредната состојба во борбата против коронавирусот, соопштија од српското Министерство за...
Вести Македонија

Направерени „Седи дома“ вибер стикери со ликот на Филипче (ФОТО)

Слободен печат.
Графичкиот дизајнер Марко Михаиловски од Тетово направи вибер стикери со ликот на министерот Венко Филипче и д-р Милена Стефановиќ за да ја подигне свеста да...
Ви Препорачуваме Магазин Технологија

Видете како новата опција на Вибер ќе ви помогне подобро да го организирате времето

Слободен печат
Популарната апликација за комуникација Вибер најави глобално претставување на нова функција, која на корисниците би требало да им ја олесни организацијата на времето. Станува збор...
Вести Регион

Инстаграм е сѐ пополуарен: Смартфоните во Србија се користат сѐ повеќе

Слободен Печат
Дигиталните сервиси и социјалните мрежи земаат се поголем замав и во регионот. Се проценува дека во 2019 година околу 5 милиони граѓани на Србија користат...
Вести Регион

Афера со контроверзни пораки на Вибер и Ватсап ја тресат владеачката ХДЗ во Хрватска

Слободен печат
На последната седница на Претседателството на владеачката ХДЗ во Хрватска, главна тема беше најновата афера која се прошири од комуникациите на членството на партијата во...
Ви Препорачуваме Магазин Технологија

Внимавајте: „Адидас“ вирусот демне на Вибер и ВацАп

Слободен печат
Веќе неколку дена вирусот наречен „Адидас“, токму поради тоа што се појавува во вид на реклама и понуда од познатиот бренд Адидас, е раширен меѓу...