Влатко Костов е новиот тренер на прволигашот Тиквеш

Тиквеш и Скопје ја продолжуваат битката за опстанок во 1МФЛ/Фото: fkrabotnicki.com

Фудбалскиот клуб Тиквеш не ја започна најдобро сезоната во Првата македонска лига, после шест кола е на 11 позиција со два бода.

Најновите информации велат дека Влатко Костов е новиот тренер на ФК Тиквеш, тоа го потврдија и верните „Лозари Исток Кавадарци“ на социјалните мрежи.

– И мала промена може да направи голем успех! Добредојде во Тиквеш, Влатко Костов. НАПРЕД ТИКВЕШ ЧЕСНО И ПОШТЕНО! – објавија „Лозари Исток Кавадарци“.

56-годишниот Костов досега беше тренер на многу клубови: Осогово, Саса, Куманово, Брегалница Штип, Велазерими, Ренова, Турново, Работнички и Ал-Раед од Саудиска Арабија.

Следниот лигашки натпревар екипата од Кавадарци ќе го има в недела од 15.00 часот на гостувањето кај штипска Брегалница.

Видео на денот