Вилијан го напушти Челси, следува трансфер во Арсенал!

Токму на својот роденден (32) бразилското потврди дека ќе го напушти клубот од „Стемфорд бриџ“.

Вилијан после седум години соработка се разделува со Челси, а според најавите кариерата ќе ја продолжи во Арсенал.

Наскоро се очекува „топчиите“ да го промовираат своето ново засилување, Вилијан за лондонските „сини“ одигра вкупно 339 натпревари и реализираше 63 голови.

Со екипата воедно успеа да освои две титули во Премиер лигата, и по една во ФА купот, Лига купот и Лига Европа.

Сигурно ќе ми недостасуваат соиграчите, како и навивачите, го давав максимумот за Челси. Ви се заблагодарувам и Бог нека ве благослови – вели Вилијан.

Прочитајте и...  Невил: Не се освојува титула со Мегваер и Линделоф!

Прочитај повеќе

Луис Суарез мамел на испитот за италијански јазик

Слободен печат

Кошаркарот на Работнички, Питс е позитивен на коронавирус

Слободен печат

Газдата на Челси во проблеми: Абрамович тајно вложувал во други играчи

Слободен печат

НФЛ со милионски казни за неносење заштитни маски

Слободен печат

Ниту Јанис, ниту Пол, Лејкерси планираат да формираат голема тројка со ѕвезда на Хјустон 

Слободен печат

Ѓоковиќ: Надал е главен фаворит за титулата на Ролан Гарос

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Навивачите во Англија не се враќаат во октомври

Слободен печат

Така работи Баерн, додека Барселона се ценка, тие се договорија со Ајакс

Слободен печат

Успешен старт на „граѓаните“, Астон Вила го казни Шефилд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Златан како „вино“: Ибракадабра шоу против Болоња! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со нови 400 бодови пред „Ролан Гарос“ и прво место на крајот од 2020!

Слободен печат

Митревски прогласен за МВП, 20 одбрани во триумфот на Порто!

Слободен печат