Tag : стемфорд бриџ

Спорт Фудбал

Челзи гледа кон ЛШ, „карамелите“ стопени на Стемфорд Бриџ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Челзи убедливо славеше против Евертон во натпреварот од 29. коло во Премиер лигата, кој беше одигран на стадионот „Стемфорд Бриџ“. Лондонските „сини“ можеби го одиграа...
Спорт Фудбал

Ништо од тројна „круна“, Ливерпул во „криза“, Челзи го напаѓа ФА купот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во осминафиналето од англискиот ФА Куп на стадионот „Стемфорд Бриџ“ составот на Челзи го елиминираше Ливерпул со конечен резултат 2:0. Една мала „криза“ владее...
Спорт Фудбал

ЧЕЛЗИ „ГАЗИ“: Кристал Палас немоќен на „Стемфорд бриџ“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во првиот натпревар на саботната програма на 12. коло во Премиер лигата, Челзи дојде до нови три бода откако го совлада Кристал Палас со...
Спорт Фудбал

Спектакл на „Стемфорд Бриџ“: Челзи се врати од 1:4! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва во рамките од четвртото коло во Лигата на шампионите, екипата на Челзи на својот „Стемфорд Бриџ“ одигра еден незаборавен меч против Ајакс исполнет со...
Спорт Фудбал

Ете го, пристигна: Лампард пред промоција во Челзи! (ФОТО)

Слободен печат
Уште од претходно се шпекулира доаѓањето на легендата на Челзи на „Стемфорд Бриџ“, а до сега беше менаџер на Дерби каунти. Со него во Челзи...
Спорт Фудбал

Челзи го откупи Ковачиќ од Реал Мадрид

Слободен печат
Оваа информација ја потврдија и двете страни, хрватскиот интернационалец Ковачиќ останува во Лондон со потпишан договор на пет години. Интересен е податокот што лондонските „сини“...
Спорт Фудбал

Лампард на чекор од враќање во Челзи?

Слободен печат
После заминувањето на Маурицио Сари кој се промовираше како нов тренер на Јувентус, лондонските „сини“ го гледаат Лампард како идеална замена за италијанскиот стратег. Сега...
Спорт Фудбал

Готово: Маурицио Сари се договори со Јувентус!

Слободен печат
Сари во италијанскиот шампион ќе има годишна заработка од седум милиони евра, а се очекува Челзи да го потврди неговото заминување во текот на денешниот...