• вилијан

Одличен старт на Арсенал, Вилијан и Габриел за „самба“ во Лондон! (ВИДЕО)

Во Лондон на стадионот „Крејвен Котеџ“ официјално започна 29 сезона во Премиер лигата, на првиот натпревар Арсенал како гостин убедливо славеше со 0:3 над Фулам. „Топчиите“ предводени од менаџерот Микел Артета ја оправдаа фаворитската улога, а во водство дојдоа уште во осмата минута со голот на Лаказет кој најдобро се снајде во една мешаница во …

Одличен старт на Арсенал, Вилијан и Габриел за „самба“ во Лондон! (ВИДЕО) Read More »