ВИДЕО: Втор гол на Алиоски во четвртиот настап за Ал Ахли

фото: instagram.com/alahliclub.sa

Денеска во петтото коло од најсилното првенство на Саудиска Арабија составот на Ал Ахли дома ремизираше 1:1 со Ал-Фатех.

Ова е веќе петто реми по ред за Ал Ахли од почетокот на сезоната за моментно 10 место со пет бодови, пет помалку зад водечкиот Ал-Раед.

Домаќините водеа од 15 минута со гол од пенал кој го реализираше македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски.

Ова е веќе втор погодок повторно од белата точка во шампионатот во досега четири настапи.

Ал-Фатех успеа да израмни во 20 минута благодарение на Ал Бураикан. Голот на Алиоски можете да го погледнете ТУКА

Видео на денот