• ал-фатех

ВИДЕО: Алиоски придонесе во новиот триумф на Ал Ахли

Денеска во рамките од 20 коло во најсилното фудбалско првенство на Саудиска Арабија составот на Ал Ахли славеше со 1:0 против Ал-Фатех. Во второто полувреме во редовите на Ал-Фатех двајца играчи добија црвен картон, и ваквата предност ја искористи противникот. Единствениот погодок беше реализиран во 85 минута, македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски убаво центрираше во казнетиот …

ВИДЕО: Алиоски придонесе во новиот триумф на Ал Ахли Read More »