ВИДЕО | Возрасен човек паднал од карпа во Сан Франциско, пожарникарите објавија снимка од спасувањето

Спасувачка акција Сан Франциско / Фото Јутуб

Противпожарната служба на Сан Франциско и единицата за воздушни операции на дивизијата Голден Гејт на автопатот во Калифорнија одговориле на повикот за планинар кој паднал од карпа до мостот Голден Гејт во неделата.

Човекот бил однесен во општата болница во Сан Франциско за да му се укаже помош на повредите кои ги претрпел поради падот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот