4 C
Скопје

ВИДЕО: Пристигна официјалниот трејлер за „Преспав“ – Погледнете што ќе се случува во петтата сезона!

Многумина со нетрпение го очекуваат почетокот на петтата сезона од комичната македонска серија „Преспав“ која веќе неколку години наназад до солзи ги смее своите фанови.

Нетрпението полека може да исчезне бидејќи од тимот на „Преспав“ ја најавија премиерата на својата прва епизода од новата сезона за 18-ти декември (петок) во 20:15 часот на МРТ1.

„Сезона каква што не сте виделе досега“, велат од тимот на „Преспав“, а од трејлерот можеме да видиме дека „стариот Миле Бузалевски“ се враќа, но и уште многу други нови нешта за кои веруваме дека повторно ќе не насмеат до солзи.

Погледнете го официјалниот трејлер кој ветува добра забава…

Прочитајте и...  Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

Поврзани вести

„Коронавирус“ стана службен збор во клингонскиот јазик

Слободен печат

Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

Слободен печат

Сем Асгари сака со Бритни Спирс да основаат семејство

Слободен печат

Од коронавирус почина Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“

Слободен печат

Како правилно да шпикувате месо

Слободен печат

Николина Пишек ги заинтригира следбениците на Инстаграм: пакување за Шведска и продажба на пиштолот

Слободен печат

Остави Коментар