ВИДЕО | Пол Рад е избран за најсекси маж за 2021 година на магазинот „People“

пол рад
Фото: Принтскрин / Instaram

Овие денови само едно нешто ги мачеше луѓето на планетава – кој ќе биде избран за најсекси маж за 2021 година?

Пред само неколку дена се шпекулираше дека оваа престижна титула ќе ја добие Крис Еванс. Во меѓувреме Двејн „The Rock“ Џонсон тврдеше дека тој „засекогаш“ ќе биде најсекси мажот на свет. Но, овие двајца одлично згодни актери нема да има потреба да се препираат, затоа што титулата за „Најсекси маж за 2021 година“ на магазинот „People“ сепак му припадна на Пол Рад.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

52-годишниот актер, кој изгледа како да не старее, ја превзема титулата од Мајкл Б Јордан и се придружува на групата со Бред Пит, Сер Шон Конери, Џорџ Клуни, Том Круз, Мел Гибсон, Рајан Рејнолдс, Метју Меконахи, Идрис Елба… но вели дека е соврштено свесен дека кога луѓето ќе слушнат дека тој е прогласен за ова, ќе запрашаат: „Што?!“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

„Ова не е лажна скромност. Има толку многу луѓе кои треба да го добијат ова пред мене“, изјави Рад.

Но вели дека нема да ја пропушти шансата и да биде скромен – туку ќе изработи визит карти, и ќе ја износи најсоодветно што треба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

Пол Рад го препознаваме по неговите легендарни улоги во „Clueless“, „40 Year Old Virgin“, „Knocked Up“, но и незаборавното момче на Фиби Буфеј во серијата „Пријатели“, Мајк Хениген.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paul Rudd (@paulrudd_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paul Rudd (@paulrudd_)

Откако дознал за титулата ѝ соопштил само на својата 53-годишна сопруга Џули, со која се во брак 18 години, за која вели дека била запрепастена, ама и симпатично му одговорила дека „погодиле овој пат“ откако слатко се изнасмеала.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paul Rudd (@paulrudd_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paul Rudd (@paulrudd_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paul Rudd (@paulrudd_)

 

Видео на денот